Marjolein van der Heiden is expert in Haute Couture Borduurtechnieken (Broderie d’Art) gevestigd in Amersfoort. In Borderie d’art wordt toegepast om stoffen rijk te versieren met kralen, pailletten, Swarovski, borduurgarens, koord en diverse andere materialen. De materialen worden bevestigd met een Lunéville naald of met een borduurnaald, waarbij de stof die wordt bewerkt, is opgespannen in een borduurraam. Marjolein werkt met verschillende materialen door elkaar heen in haar ontwerpen, waardoor ze een interessant diepte effect creëert.
Marjolein van der Heide deelt haar passie, kennis en fascinatie voor mooi borduurwerk graag met anderen door les te geven en door nieuwe creaties te maken. Ze verzorgt workshops, cursussen, masterclasses en geeft gastlessen bij modevakopleidingen en op een Academie voor Fashion & Design.
Aan de hand van samples van haar eigen borduurwerk, leert Marjolein haar studenten over hoe ontwerpen in elkaar zitten. Bij het toepassen van borduurwerk op een kledingstuk zijn ook verschillende technische vertalingen nodig om het over te kunnen brengen op een patroondeel, voordat het wordt verwerkt in een couturestuk. Ook die kennis draagt Marjolein over in haar lessen.
Marjolein werkt in opdracht voor zowel modeontwerpers als particulieren. De opdrachten variëren van het borduren van panden voor avondjurken voor de catwalk tot onderdelen voor een trouwjurk, of borduurwerk voor een podiumkostuum.